pompa ciepła

Przedsiębiorstwo F.H. Gejzer
Adres: ul. Leszkowy 50a
83-020 Cedry Wielkie

509 122 332

biuro@gejzer.com

F.H. GEJZER

Wydobądź Energie z Ziemi

Przedsiębiorstwo GEJZER powstało w 1988 roku. Przez wieloletnią działalność firmy uzyskaliśmy firmę działającą na europejskim rynku.
Swoją drogę zaczęliśmy od montażu instalacji centralnego ogrzewania. Doświadczenie zdobyte podczas montażu kilkuset instalacji sprawiło, że właściciel postanowił stworzyć nowy dział produkcyjny firmy. Rozważając technologie solarów, fotowoltaiki i pomp ciepła wybrał produkcje urządzeń gruntowych pomp ciepła. Największym atutem tego rozwiązania jest walka ze smogiem w miastach. Pompy firmy Gejzer są jednymi z tańszych na rynku, lecz też bardzo zaawansowanymi. Urządzenie sterowane jest przez krzywą grzewczą, która może być regulowana według zaleceń klienta. Sterowanie pompą przez internet z każdego miesjca na świecie. Jako nieliczni posiadamy dział diagnozujący pompy w czasie rzeczywistym. Raz dziennie przeprowadzamy zdalnie diagnozę pompy w celu zbadania czy wszystkie parametry zachowują się prawidłowo. Aktualnie tworzymy najnowszy projekt, który będzie posiadał 7 calowy wyświetlacz oraz system obsługujący urządzenie w nanosekundach.

Dzięki naszym produktom klienci mają szanse zdobyć dodatkowe dofinansowanie na ekologiczne źródło ciepła. Głównym atutem pompy ciepła jest zerowa produkcja dwutlenku węgla oraz bardzo cicha praca.

Gruntowa Pompa Ciepła to najbardziej wydajne urządzenie do ogrzewania budynków.
+
LAT DOŚWIADCZENIA
DYSTRYBUTORÓW W POLSCE
PRODUKTÓW
+
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

1988
Powstanie firmy Gejzer

Przedsiębiorstwo GEJZER powstało w 1988 roku. Zajmowało się sprzedażą i montażem pomp ciepła innych marek.

2005
Produkcja pierwszej pompy

Powstanie pierwszej wersji testowej pompy ciepła. Wyniki sprawnościowe okazały się bardzo dobre, dlatego właściciel zdecydował stworzyć swoją linie produkcji.

2007
Pierwsza sprzedaż pompy ciepła

Pierwsze modele pomp ciepła GEJZER zostały wprowadzone na rynek w roku 2007. Produkowane były w dwóch typach tj. z i bez zasobnika ciepłej wody użytkowej o mocy od 8 do 16kW. Posiadały one sterownik analogowy z małym wyświetlaczem LCD wyprodukowany przez firmę Unimor. Sterownik ten umożliwiał wybranie kilku trybów pracy urządzenia jak i indywidualnej regulacji temperatury pracy dla celów ogrzewania jak i produkcji ciepłej wody. W roku 2009 dołączyły do nich dwu sprężarkowe pompy ciepła o wyższych mocach od 20 do 32kW z możliwością łączenia w kaskadach.

2010
Nowy sterownik pompy ciepła

Testy nowego sterownika z kolorowym dotykowym wyświetlaczem graficznym o przekątnej 3,5” (TFT). Sterownik ten pozwalał na sprawniejsze poruszanie się po menu i funkcjach regulacji pracy urządzenia. Na rynek sprzedaży sterownik ten został wprowadzony do pomp ciepła na początku roku 2010. W tym samym czasie został indywidualnie zaprojektowany przez firmę GEJZER moduł miękkiego startu z wbudowanym układem zabezpieczeń przeciw zanikowi i kolejności faz oraz asymetrii zasilania dedykowany do pomp ciepła a także moduł sterowania grzałkami.
Druga połowa 2010 roku przyniosła kolejne modernizacje w pompach ciepła jak i sterowniku. Pompy ciepła przeszły zmiany optymalizacyjne w układzie podzespołów wewnątrz urządzenia jak i otrzymały nowe obudowy. Wprowadzono m.in. nowatorskie rozwiązanie umożliwiające wypłukanie osadów ze zbiornika c.w.u. poprzez dodatkowy zawór spustowy zlokalizowany w dolnej jego części. Zmianie uległ także sam sterownik pompy ciepła. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów wprowadzono dalece idącą możliwość regulacji pracy urządzenia. Powtarzalny w trybie 24 godzinnym układ pracy udało się firmie GEJZER zastąpić układem tygodniowym z możliwością wprowadzenia indywidualnych ustawień dla każdego dnia tygodnia osobno w kilku przedziałach czasowych. Modernizacja ta dotyczyła zarówno pracy dla potrzeb ogrzewania jak i produkcji ciepłej wody użytkowej. W kolejnych wersjach sterownika dodano także funkcję sterowania pracą pompki cyrkulacyjnej c.w.u.
Pod koniec roku 2010 okazało się, że sterownik działał niestabilnie i został wymieniony w pompach ciepła na nowy. Dodatkowo model pompy Gejzer Classic został wyposażony w nowy większy dotykowy wyświetlacz o wielkości 5,7 cala.

2012
Zmniejszenie hałasu urządzenia

Dalsze prace nad układem urządzeń w pompie ciepła, które zaowocowały wprowadzeniem innowacyjnego systemu eliminacji drgań i hałasu wytwarzanego przez pompę ciepła. Efektem tych prac jest wyprodukowanie jednego z najcichszych urządzeń na rynku pomp ciepła. Pomiary głośności pompy ciepła z otwartą obudową urządzenia uzyskały wynik zaledwie 48 decybeli. W tym samym czasie firma GEJZER postanowiła pójść o kolejny krok dalej i zaoferować swoim klientom możliwość sterowania pracą pompy ciepła poprzez internet. W 2014 roku rozpoczęły się badania i pierwsze testy nad dostosowaniem technologii do takiej pracy. Obecnie system ten już działa i klienci, którzy podłączą swoją pompę do internetu mogą zarządzać jej pracą z tego poziomu. Jednocześnie opracowana została platforma serwisowa, z poziomu której serwisant może obserwować wszystkie podłączone do sieci urządzenia i kontrolować za zgodą klienta pracą danej pompy.

2013
Dodanie zasobnika wody

W tym roku poszerzyliśmy oferte pomp ciepła GEJZER o modele niskich mocy ze sprężarkami jednofazowymi od 3,5kW z zasobnikami na ciepłą wodę w dwóch pojemnościach 110 i 200 litrów. Jednocześnie na bieżąco udoskonalany jest sterownik i jego oprogramowanie. Opracowano nową funkcję trybu pracy „wiosna/jesień” umożliwiającą bardzo oszczędną pracę pompy ciepła w okresie przejściowym wiosną i jesienią przy dużych wahaniach temperatury zewnętrznej między nocą a dniem.

2015
Zmodernizowanie sprężarki

Wprowadzone zostały do pomp ciepła elektroniczne pompy obiegowe sterowane sygnałem PWM zgodnie z dyrektywą unii europejskiej. Przeprojektowano również wewnętrzna konstrukcję pompy ciepła, wprowadzono do urządzenia nowe sprężarki z czynnikiem R410A, a także zastosowano nowe, wyższej klasy wymienniki ciepła. Dzięki tym rozwiązaniom zmniejszył się pobór prądu przez urządzenie dzięki czemu wzrósł jego współczynnik sprawności energetycznej COP.

2016
Uzyskanie klasy A++

Wykonanie niezależnych badań efektywności energetycznej pomp ciepła Gejzer na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym Katedry Energetyki i Aparatury Przemysłowej. W wyniku przeprowadzonych badań pompy ciepła Gejzer uzyskały klasę energetyczną A++, z wynikiem w górnej granicy przedziału dla tej klasy (A++: 150 <ηs= 171<175 i 160<ηwh=198 <200). W trakcie opracowywania jest również nowa wersja sterownika, który będzie mógł równocześnie zarządzać pracą pompy ciepła oraz klimatyzacji pasywnej podłączonej do dolnego źródła pompy ciepła (kolektor pionowy) a także umożliwi podłączenie rekuperatora i wspólnego zarządzania dystrybucją powietrza instalacji wentylacji w celu ograniczania nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń w budynkach.

2018
Nowa linia pomp GEJZER FUTURE

Roszerzyliśmy naszą ofertę o linię pomp FUTURE. Przy ich projektowaniu kierowaliśmy się trzema naczelnymi zasadami. Pierwsza z nich - "wykorzystanie tego, co sprawdzone" - gwarantuje, że nasze urządzenia w sposób niezawodny pracują w budynkach o powierzchniach od 50 do 1400 m2. Druga - "tak, aby było ekologicznie" - pozwoliła stworzyć pompy, które zapewniają do 75% energii wykorzystywanej przy ogrzewaniu i schładzaniu budynków z odnawialnego i bezkosztowego źródła. Dodatkowo, zużywając przy tym minimalne ilości energii - ich klasa energetyczna to A++. W końcu, dzięki trzeciej - "inteligentnemu designowi" - połączyliśmy najnowsze rozwiazania technologiczne dla wygody użytkownika, takie jak 7-calowy wyświetlacz oraz specjalny, intuicyjny interfejs z ultranowoczesnym designem obudowy, wpasowującym się w najnowsze wzornictwo.

Dlaczego warto wybrać produkt firmy GEJZER?


Specjaliści

Pompa ciepła została zaprojektowana przez grupe inżynierów po Politechnice. Przy projektowaniu urządzenia uczestniczyło ponad pięćdziesięciu specjalistów od hydrauliki, elektroniki, elektrotechniki, termodynamiki, automatyki oraz informatyki.

Zadowolony Klient

Aktualnie pompy ciepła są zainstalowane w ponad 1500 budynkach. Co roku zdaża się kilka awari, dlatego uważamy jak na taką skale jest to bardzo stabilne urządzenie.

Jakość urządzenia

Sercem pompy ciepła jest sprężarka rotacyjna specjalnie zaprojektowana dla gruntowej pomp ciepła. Używane przez nas sprężarki cechują się wysoką sprawnością, niskim poziomem hałasu i wysoką niezawodnością. Wszystkie komponenty używane do produkcji pochodzą z renomowanych firm, takich jak: Grunfoss, Hitachi, Alco, Honeywell, Copeland.

Profesjonalne urządzenia do grzania i chłodzenia budynku.

Przykładowe Kotłownie


Formularz Kontaltowy